سبد خرید

جمع خرید 0

قیمت روز نقره در ایران و جهان

قیمت روز نقره در ایران و جهان


قیمت نقره امروز شنبه 08 بهمن 1401

برای بدست آوردن قیمت نقره به گرم کیلوگرم مثقال و اونس خیلی راحت می توانید مقاله ما را بخوانید وازقیمت هر روز نقره آگاه شوید.

قیمت روز نقره

برای اینکه از قیمت نقره آگاه شویم بهتر است ابتدا بدانیم نقره چیست و چه کاربردی در ساخت زیورآلات و جواهرات دارد. سپس به برسی ارزش نقره بپردازیم، نقره فلزی گرانبها در در جدول تناوبی عنصر ها با علامت Ag است. رنگ این فلز نقره ای رنگ است و در زیورآلات مردانه و زنانه مورد استفاده قرار میگیرد. البته این فلز گرانبها در صنعت هم استفاده میشود، برای مثال در کلید های قطع و وصل برق سه فاز از نقره ساچمه استفاده شده است چرا که نقره رسانایی قوی ای دارد، همچنین باید بدانید که از نقره پنبه برای عیار کردن طلا استفاده میکنند.

نقره درچند سالی که گذشت

قیمت نقره پنبه در چند سال گذشته ارزانتر از نرخ فعلی آن بود و هر گرم نقره 3000 تومان معامله میشده است، در پی نوسانات شدید قیمت سکه طلا و ارز به یکباره ار هر گرم 3000 تومان تا هر گرم 25000 تومان بالا رفت و در حال حاضر قیمت کمی متعادل تر شده است که با توجه به افت قیمت جهانی طلا ، سکه و ارز امید میرود تا قیمت این فلز متعادل تر گرددد و نقره پنبه تا 18000 تومان پایین بیاید. برای مدتی طولانی قیمت نقره ثابت ماند و چند مدتی است که نقره از رنج قیمتی 22 هزار تومان به رنج قیمتی 30 هزار تومان وارد شده است. قیمت روزانه نقره هر روز در جدول زیر بروز و آپدیت می شود.

قیمت امروز نقره 1401/11/07

قیمت هرگرم نقره 999 قیمت هر گرم نقره 925 قیمت هر مثقال نقره ساچمه
35 هزار و 138 تومان 32 هزار و 500 تومان 161 هزار   و 630 تومان

قیمت جهانی نقره و دلار

قیمت هر انس نقره 999 قیمت هر دلار قیمت هر کیلو نقره ساچمه
23 دلار و 475 سنت 42 هزار و 434 تومان 828 دلار و 071 سنت

تشخیص نقره:

نقرا را با راه های متفاوتی میتوان شناخت، سریع ترین راه علامت 925 حک شده بر روی زیورآلات نقره است. راه ههای دیگری چون تست یخ و تست با وایتکس نیز برای تشخیص نقره وجود دارد که به راحتی میتوانید یاد بگیرید.حرفه ای ها میتواند خلوص نقره را با وزن کردن بدست آورند.

نقره 999

نقره پنبه یا نقره 999 ، نقره با درجه خلوص بسیار بالا است که در ساخت زیورآلات نقره کاربرد دارد و طلا سازها و نقره سازها این فلز را خریداری می نمایند و بسته به نیازشان آن را عیار زده و نقره جاتشان را میسازند. از فلز نقره با عیار 999 به هیچ عنوان در ساخت زیورآلات نقره نمیتوان استفاده کرد چرا که نقره 999 نرم است و اگر در ساخت زیورآلات از آن استفاده شود به دلیل نرم بودن در برخورد با اشیاء یا پرتاب شدن زیورآلات، روی آن خط می افتد یا دچار شکستگی میشود.

نقره 925

نقره 925 یا استرلیننگ نقره پنبه همراه مقداری بار نقره است، به این ترتیب که 92.5 درصد از آن را نقره پنبه تشکیل میدهد و الباقی را عیار یا همان بار نقره تشکیل میدهد. چنین ترکیبی را نقره با عیار 925 یا نقره استرلینگ می نامند.در ترکیب ساخت نقره استرلینگ(925) مهم نیست بار نقره چه فلزی باشد، همین که 92.5 درصد آن را نقره خالص تشکیل دهد،آن نقره را نقره استرلینگ می نامند.

اونس نقره

قیمت روز نقره999 به صورت جهانی بر حسب انس محاسبه میشود که قیمت هر انس نقره پنبه امروز 1399/10/30 برابر با 25دلار و 30 سنت است و قیمت روز دلار هم امروز 21.800 تومان در بازار ارز می باشد، هر انس تقریبا معادل 28 گرم است. با یک حساب و کتاب ساده میشود قیمت امروز نقره را به دست آورد. 

امروز اما تاریخ متفاوت از روزی است که این مقاله را نوشتم امروز1401/10/16 میباشد وقیمت انس نقره نسبط به دوسال پیش تغیرات چشم گیری داشته است قیمت هر انش نقره 23 دلار و 406 سنت است که دو دلار ارزان تر از دو سال پیش همین موقع هاست اما قیمت دلار در ایران نسبط به دوسال پیش کمی بیشتر شده است قیمت امروز دلار 39 هزار و 480 تومن است این قیمت قیمتی است که در سایت رسمی قیمت دلار سکه و ارز https://www.tgju.org/ برای دلار در نظر گرفته شده است. 

مثقال نقره

همانطور که میدانید مثقال یک واحد اندازه گیری است که از قدیم برای وزن کردن نقره و طلا استفاده می شده است.  قیمت نقره را با مثقال هم محاسبه می کنند و باید بدانید هر مثقال نقره برابر با 4.6 گرم است. قیمت هر مثقال نقره نیز در جدول قیمت نقره هر روز آپدیت میشود.

قیمت امروز نقره در ایران و جهان:27/10/1399

مدت زمان زیادی است که قیمت روز نقره ثابت ماندهاست و البته کمی متعادل تر از قبل شده و امید میرود با روی کار آمدن دولت جدید قیمت ها در بلند مدت کاهش چشمگیر و در کوتاه مدت کاهش کمی داشته باشد چرا که سیاست های داخلی و خارجی و انجام کار ها توسط دولت جدید میتواند تاثیری مستقیم در روند قیمت گذاری ها داشته باشئ و قیمت طلا و نقره را متعادل و واقعی نماید برای اطلاع از آخرین قیمت ها ی نقره پنبه با ما همراه باشید.

قیمت نقره امروز 1400/06/31 به شرح زیر است 

قیمت هر گرم نقره پنبه ایرانی 20000 و قیمت هر گرم نقره پنبه خارجی 21000 است. همانطور که در جدول بالا میبینید قیمت نقره 925 مقداری کمتر از نقره پنبه است تقریبا 2000 تومان اختلاف قیمت دارو و ارزانتر از نقره ساچمه است.

امروز 1400/11/07 مصادف با 2022 /01 /27 میلادی است

قیمت روز نقره ساچمه تغییر چندانی نسبط به ماه های گذشته نکزده است و نمودار قیمت آن تقریبا ثابت مانده است که البته خبر خوبی است و نشان از سباط بازار دارد و دیگر قیمت ها لحظه ای جابجا نمیشود.قیمت هر گرم نقره پنبه ایرانی هر گرم 21000تومان و قیمت امروز نقره پنبه خارجی هر گرم 22000 تومان میباشد و نقره 925 هم مثل همیشه اختلاف قیمتی تقریبا 2000 تومانی با نقره ساچمه دارد، و البته ارزان تر از نقره پنبه است.

خبری خوش برای شما دارم قیمت ها در حالی که گران است ولی گران تر نمیشود، چند وقتی است هر روز شاهد گران تر شدن اجناس نسبط به روز قبل از خود نیستیم و این شاهد این است که ثباتی هر چند نسبی در بازار پدید آمده است، البته از ثبات نسبی و کوتاه مدت هم رد شده و ثبات در قیمت ها چندین ماه است که شکل گرفته است امروز هم نقره قیمتی تقریبا مشابه با چند ماه پیش دارد و این خوب است، همین که هر روز گران تر نمی شود خوب است ثبات به بازار برگشته و کسب و کار ها رونق گرفته است.

امروز مورخ اول آبان ماه سال یکهزار و چهارصدو یک مصادف با بیست و سوم اکتبر 2022 1401/08/01 

قیمت روز نقره همان قیمتی است که چندی پیش داشته است البته با کمی اختلاف قیمت روز هر گرم نقره پنبه ایرانی هر گرم 21000تومان و قیمت امروز نقره پنبه خارجی هر گرم 22000 تومان است. قیمت امروز نقره 925 هر گرم 19000 تومان است.

امروز مورخ دوم دی ماه سال یک هزار و چهارصدو یک مصادف با بیست و سوم دسامبر سال 2022

سلام دوستان خوب و همراهان گرامی سایت سیلورا امروز جمعه است و تصمیم گرفتم راجع به قیمت امروز نقره براتون توضیح بدم. همه دوستانی که پیگیر قیمت روز نقره هستند حتما میدونند که چند وقتی هست که قیمت نقره از بازه قیمتی 21 هزار تومانی به رنج قیمتی 30 هزار تومانی رسیده و این یعنی تقریبا 50 درصد افزایش قیمت و این بعد از یک سال آرامش در بازار و ثبات قیمتی بعید به نظر میرسید، به خاطر همین هم من این یکی دوهفته اخیر که قیمت نقره ساچمه افزایش چشم گیری داشت، قیمت روز نقره رو آپدیت یا بروز رسانی نکردم. اما با توجه به اینکه قیمت نقره امروز با قیمت نقره یک هفته پیش هیچ تفاوتی نکرده است تصمیم گرفتم قیمت نقره رو آپدیت کنم. 
امروز مورخ دوم دی ماه یکهزار و چهارصدو یک است و قیمت روز نقره ساچمه از قرار هر گرم سی هزار و پانصدو شصت تومان است و قیمت امروز نقره استرلینگ یا همان نقره 925 هر گرم دو هزار تومان ارزانتر یعنی بیست و هشت هزارو پانصدو شصت تومان است.

عباس روستائی حسین ابادی

سلام من عباس روستائی هستم مدیر و موسس سایت سیلورا . کارشناسی ارشد مهندسی نرم افزار دارم و استاد دانشکده خوارزمی ملایر. عاشق نقره سازیم و یه کارگاه نقره سازی دارم که هر چی دلت بخواد توی کارگاه نقره سازیم تولید میکنم . به شدت دنبال یادگیری هستم و همه جوره از یادگیری مباحث مربوط به حوزه کاریم برنامه نویسی استقبال میکنم و دوست دارم اطلاعات بیشتری در مورد نقره و روش های مختلف ساخت زیورآلات بدست بیارم.هرچند در این زمینه تجربه ای 5 ساله دارم ولی بازم دوست دارم یاد بگیرم. عاشق نوشتن هستم ومقالات مختلفی تو حوزه زیورآلات نوشتم و سعی میکنم هرچی یاد گرفتم رو با شما به اشتراک بذارم . امید وارم از خوندن مقالاتم راضی باشید وبا خوندن مقالات وب سایتم به دانشتون اضافه بشه و اطلاعات عمومیتون بالاتر بره .